Načelnik Gligorić s mališanima na šumarskim igrama u Gozni

U organizaciji Šumarskog fakulteta u Banjoj Luci, u šumskom kompleksu „Gozna“ kod Čelinca 15. septembra su održane „Druge male šumarske igre – Gozna 2023“. U takmičarskom dijelu učestvovala su djeca predškolskog uzrasta iz banjolučkih vrtića i vrtića „Neven“ Čelinac, a svoje snage mališani su odmjerili u disciplinama Štafeta šišarka, Bakin sepet i Vuča konopca.

Prvo mjesto su i ove godine svojom spretnošću, trudom i zalaganjem osvojili mališani dječijeg vrtića „Neven“ Čelinac.
Pehare pobjedničkim ekipama uručio je načelnik opštine Vlado Gligorić, a za sve učesnike u takmičenju obezbijeđeno je osvježenje.
Pozdravlјajući mališane i sve prisutne, načelnik je naglasio da su događaji poput malih šumskih igara višestruko korisni za djecu, jer se kroz njih kako kaže, djeca na zdrav i kreativan način upoznaju sa značajem šume i prirode uopšte, ali i kako da čuvaju životnu sredinu i brinu o njoj.