Помоћник министра финансија у Влади Републике Српске и шеф тима за управљање пројектом „Водовод и канализација РС“ Радмила Михић посјетила је данас општину Челинац, гдје је са начелником општине Момчилом Зељковићем и представницима челиначког предузећа „Водовод“ обишла градилиште нове водоводне мреже у мјесним заједницама Опсјечко и Марковац.

„Радови су почели прије отприлике петнеастак дана и могу да кажем да сам за сада задовољна и динамиком и квалитетом, а сва новонастале ситуације и техничке детаље настојаћемо ријешити у ходу“, рекла је Михићева и подсјетила да се тренутно ради на првој фази пројекта „Водоснабдијевање у општини Челинац“, који се финансира преко кредита Европско-инвестиционе банке.
Квалитетом градње и динамиком извођења радова задовољан је и начелник општине Момчило Зељковић, подсјећајући да се у мјесној заједници Опсјечко гради водоводна мрежа у дужини од око четири хиљаде метара и базен капацитета стотину метара кубних, док дио водоводне мреже у Марковцу обухвата три крака: један према винарији „Јунгић“, други крак према насељу Павловићи и трећи према плантажама ароније.
Рок за завршетак радова по уговору је шест мјесеци од дана почетка радова.