Предсједник и потпредсједник Штампа Ел. пошта

Првог Крајишког пролетерског батаљона 50
Контакт телефон: 051/553-019
Факс: 051/553-017
Е-маил: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Биографија:

Vidosav Kičić rođen je 15. maja 1971. godine u Banjoj Luci. Po zanimanju je master mašinstva.
Radio je u JP „Gradsko grijanje“ kao tehnički rukovodilac. Prije imenovanja za zamjenika načelnika opštine 2008. godine obavljao je dužnosti načelnika Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti u Administrativnoj službi opštine Čelinac.
Oženjen, otac dvoje djece, sa porodicom živi u Čelincu.

Надлежности предсједника Скупштине општине су:
•    заступа и представља Скупштину општине;
•    иницира стављање на дневни ред сједнице Скупштине, колегија и радних тијела Скупштине питања из надлежности Скупштине;
•    учествује у припремама Скупштине, сазива сједнице Скупштине и њима предсједава;
•    осигурава поштовање начела и одредби пословника о раду Скупштине, као и пословника радних тијела и колегија Скупштине;
•    осигурава реализовање права и дужности клубова одборника, одборника Скупштине, колегија Скупштине током припреме и одржавања сједница Скупштине;
•    води сједнице у складу са принципима праксе демократског парламентаризма и Пословника о раду Скупштине;
•    осигурава сарадњу Скупштине и начелника општине, те прати реализацију одлука и закључака  Скупштине;
•    ради на остварењу сарадње са скупштине других општина, те другим органима и организацијама; потписује акта усвојена од Скупштине и врши друге послове утврђене законом, статутом и пословником о раду Скупштине.

Потпредсједник Скупштине општине Челинац

Славиша Самарџић

Prvog Крајишког пролетерског батаљона 50
Контакт телефон: 051/553-021
Факс: 051/553-017
Е-маил:

Биографија:

Славиша Самарџић рођен је 1988. године у Бањој Луци. Завршио је средњу електро-техничку школи и економски факултет у Бањој Луци. Неожењен, живи у Јошавци Горњој. Тренутно није у радном односу.

Потпредсједник Скупштине замјењује предсједника Скупштине у случају његове одсутности или спријечености и обавља послове које му повјери предсједник Скупштине.