Општинска изборна комисија објавила је данас прелиминарне резултате избора за савјете свих 17 челиначких мјесних заједница, који су проведени 18. јуна. Предсједник Општинске изборне комисије Божидар Савичић потврдио је да су избори проведени у складу са изборним правилима, те да је забиљежен већи проценат излазности у односу на претходне изборе.

„Од укупно 15.594 бирача уписаних у бирачки списак, на гласање је изашло 3.547 бирача или 23 одсто, што је за осам одсто више у односу на изборе проведене 2013. године. Повећање излазности у појединим мјесним заједницама попут Бранешаца, Дубраве Старе, Вијачана Горњих, Шахиновића, Штрба и Шњеготине Доње било је чак стопроцентно у односу на претходне изборе, рекао је Савичић и додао да су повећана излазност и одређена техничка ограничења у раду комисије довели до недостатка гласачких листића на појединим бирачким мјестима.
„Због недостатка гласачких листића изборни процес је у појединим мјесним заједницама морао бити привремено прекинут. Прекид рада трајао је од 20 минута до сат и по, али је на тим бирачким мјестима за исто толико и продужен“, рекао је предсједник Општинске изборне комисије Божидар Савичић и додао да привремени прекиди који су се десили нису утицали на регуларност избора.
Подсјећамо, за 95 позиција у савјетима мјесних заједница грађани су бирали између 288 кандидата које је предложило 15 овлаштених предлагача: седам политичких партија, седам група грађана и једно удружење грађана.
Прелиминарне резултате избора сви заинтересовани могу погледати и преузети у рубрици „Избори за чланове савјета мјесних заједница 2017“. Исти су објављени на огласној табли Општинске управе.