Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Velika ekološka akcija u Čelincu 22. jula Štampa El. pošta

Na rijeci Vrbanji, tačnije, od Kuzmanovića brane do mosta u naselju Šamac, 22. jula će biti održana eko-regata pod nazivom “Vrbanja”. Eko-regata ima za cilj čišćenje korita rijeke Vrbanje na pomenutoj ruti, dok će članovi ribolovačkog društva Čelinac vršiti košenje i uređenje obala Vrbanje. Učesnici regate su članovi Rafting-kluba “Kanjon” predvođeni instruktorom raftinga Aleksandrom Pastirom.

Prvu eko-regatu organizuju partneri na projeku “FloodLife” - “Exit centar” i Rafting-klub “Kanjon” iz Banja Luke, uz finansiranje Evropske unije i sufinansiranje Rafting kluba “Kanjon” i Razvojne agencije opštine Čelinac. Organizatori pozivaju sve zainteresovane da se pridruže ovoj velikoj ekološkoj akciji. Okupljanje i početak eko-regate je u 10 časova kod gradskog mosta u Čelincu.
Dobrodošli!