Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Rukovodstvo opštine sa novoizabranim predsjednicima savjeta mjesnih zajednica Štampa El. pošta

Načelnik opštine Čelinac Momčilo Zeljković organizovao je danas prvi radni sastanak sa novoizabranim predsjednicima savjeta mjesnih zajednica, kako bi razgovarali o najnužnijim potrebama u ovim zajednicama, ali i o budžetskim mogućnostima i dinamici provođenja planiranih aktivnosti.
Gotovo svi predstavnici savjeta kao najveće prioritete naveli su snabdijevanje električnom energijom, vodosnabdijevanje i izgradnju i održavanje lokalnih i nekategorisanih puteva.

Čestitajući predsjednicima na izboru, načelnik Zeljković je rekao da lokalna zajednica u kontinuitetu vodi računa o svim mjesnim zajednicama, imajući istovremeno u vidu budžetske okvire.
„Do sada smo uspješno prevazilazili sve probleme na terenu, trudili se da ostvarimo dobru koordinaciju i saradnju opštinskih službi i savjeta. Nema razloga da tako ne bude i u ovom mandatu“, rekao je Zeljković i dodao da od novoizabranih savjeta mjesnih zajednica očekuje odgovornost i predan rad.
Kada je u pitanju rješavanje iznesenih problema i potreba mještana, Zeljković je rekao da su prioriteti u gotovo svim mjesnim zajednicama uredno vodosnabdijevanje, snabdijevanje električnom energijom, putna komunikacija i zdravstvena zaštita, ali i da će ostale potrebe biti rješavane selektivno – u skladu sa punjenjem budžeta.
Sastanku je prisustvovao i predsjednik Skupštine opštine Dejan Kurtinović.
Podsjećamo, izbori za članove savjeta mjesnih zajednica održani su 18. juna. U 15 mjesnih zajednica izborom predsjednika savjeta završen je postupak konstituisanja savjeta, dok će u Babićima i Štrbama izbor predsjednika i konstituisanje savjeta biti završeno u roku od mjesec dana od dana potvrđivanja rezultata izbora.

 

Servisne informacije

Arhiva vijesti