Руководство општине са новоизабраним предсједницима савјета мјесних заједница Штампа Ел. пошта

Начелник општине Челинац Момчило Зељковић организовао је данас први радни састанак са новоизабраним предсједницима савјета мјесних заједница, како би разговарали о најнужнијим потребама у овим заједницама, али и о буџетским могућностима и динамици провођења планираних активности.
Готово сви представници савјета као највеће приоритете навели су снабдијевање електричном енергијом, водоснабдијевање и изградњу и одржавање локалних и некатегорисаних путева.

Честитајући предсједницима на избору, начелник Зељковић је рекао да локална заједница у континуитету води рачуна о свим мјесним заједницама, имајући истовремено у виду буџетске оквире.
„До сада смо успјешно превазилазили све проблеме на терену, трудили се да остваримо добру координацију и сарадњу општинских служби и савјета. Нема разлога да тако не буде и у овом мандату“, рекао је Зељковић и додао да од новоизабраних савјета мјесних заједница очекује одговорност и предан рад.
Када је у питању рјешавање изнесених проблема и потреба мјештана, Зељковић је рекао да су приоритети у готово свим мјесним заједницама уредно водоснабдијевање, снабдијевање електричном енергијом, путна комуникација и здравствена заштита, али и да ће остале потребе бити рјешаване селективно – у складу са пуњењем буџета.
Састанку је присуствовао и предсједник Скупштине општине Дејан Куртиновић.
Подсјећамо, избори за чланове савјета мјесних заједница одржани су 18. јуна. У 15 мјесних заједница избором предсједника савјета завршен је поступак конституисања савјета, док ће у Бабићима и Штрбама избор предсједника и конституисање савјета бити завршено у року од мјесец дана од дана потврђивања резултата избора.