Четири мјесне заједнице добијају нову водоводну мрежу Штампа Ел. пошта

Начелник општине Момчило Зељковић и директор предузећа „МГ Минд“ Радомир Зељковић потписали су данас у Челинцу уговор о извођењу радова на првој фази пројекта „Водоснабдијевање у општини Челинац“ вриједан 915.000 марака, чиме ће званично отпочети радови на изградњи нове водоводне мреже у мјесним заједницама Опсјечко, Марковац, Шњеготина Велика и Шњеготина Средња.
„Планирано је да се у мјесној заједници Опсјечко гради водоводна мрежа у дужини од око четири хиљаде метара и базен капацитета стотину метара кубних. Дио водоводне мреже која је планирана у Марковцу обухвата три крака: један према винарији „Јунгић“, други крак према насељу Павловићи и трећи према плантажама ароније. Што се тиче мјесних заједница Шњеготина Велика и Шњеготина Средња, ту је планиран дио водовода у дужини од три километра, гдје се ради примарна водоводна мрежа, као и базен капацитета стотину метара кубних. Такође, на том потезу је предвиђен и један број примарних прикључака“, рекао је Зељковић и додао да су ове четири мјесне заједнице обухваћене првом фазом пројекта, док ће, како каже, наредном фазом бити покривена градска мрежа, те мјесне заједнице Штрбе и Бабићи.
Зељковић је нагласио да се ради о свеобухватном пројекту рјешавања водовода и канализације на подручју општине Челинац, који се финансира преко кредита Европске инвестиционе банке.
„Кроз овај кредит општина Челинац има намјеру да обезбиједи снабдијевање водом свих наших грађана“, истакао је Зељковић, подсјећајући да је наведени пројектни план Скупштина усвојила прије неколико година.
Нову водоводну мрежу са нестрпљењем очекују привредници и мјештани мјесне заједнице Марковац. Власник фирме  „Медитеран-инокс“ Перо Михајловић задовољан је чињеницом да радови на изградњи новог цјевовода званично почињу.
„Годинама преговарамо око новог цјевовода и ево, напокон смо то дочекали. Радује ме та вијест, јер ако нема воде, струје и пута, народ се врло брзо одсељава“, истакао је Михајловић наводећи да су до својих плантажа ароније до сада воду одвозили цистернама, што је било недовољно али и врло скупо.
Истог мишљења је и мјештанин Ђуро Борић, који се у Марковцу годинама бави пољопривредном производњом и сточарством.
„Велика је оскудица воде на Марковцу и ево већ 35 година колико ту живимо, боримо се на разне начине. Скупљали смо кишницу, црпили воду из свог малог властитог извора, међутим, све је то недовољно за бављење пољопривредном производњом, закључио је Борић и додао да ће нови цјевоводи у огромној мјери олаксати живот и рад мјештана Марковца.
Радови на изградњи водоводне мреже почеће кроз 15 дана, а рок за завршетак радова по уговору је шест мјесеци.

Сервисне информације

Архива вијести