Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Četiri mjesne zajednice dobijaju novu vodovodnu mrežu Štampa El. pošta

Načelnik opštine Momčilo Zeljković i direktor preduzeća „MG Mind“ Radomir Zeljković potpisali su danas u Čelincu ugovor o izvođenju radova na prvoj fazi projekta „Vodosnabdijevanje u opštini Čelinac“ vrijedan 915.000 maraka, čime će zvanično otpočeti radovi na izgradnji nove vodovodne mreže u mjesnim zajednicama Opsječko, Markovac, Šnjegotina Velika i Šnjegotina Srednja.
„Planirano je da se u mjesnoj zajednici Opsječko gradi vodovodna mreža u dužini od oko četiri hiljade metara i bazen kapaciteta stotinu metara kubnih. Dio vodovodne mreže koja je planirana u Markovcu obuhvata tri kraka:

jedan prema vinariji „Jungić“, drugi krak prema naselju Pavlovići i treći prema plantažama aronije. Što se tiče mjesnih zajednica Šnjegotina Velika i Šnjegotina Srednja, tu je planiran dio vodovoda u dužini od tri kilometra, gdje se radi primarna vodovodna mreža, kao i bazen kapaciteta stotinu metara kubnih. Takođe, na tom potezu je predviđen i jedan broj primarnih priključaka“, rekao je Zeljković i dodao da su ove četiri mjesne zajednice obuhvaćene prvom fazom projekta, dok će, kako kaže, narednom fazom biti pokrivena gradska mreža, te mjesne zajednice Štrbe i Babići.
Zeljković je naglasio da se radi o sveobuhvatnom projektu rješavanja vodovoda i kanalizacije na području opštine Čelinac, koji se finansira preko kredita Evropske investicione banke.
„Kroz ovaj kredit opština Čelinac ima namjeru da obezbijedi snabdijevanje vodom svih naših građana“, istakao je Zeljković, podsjećajući da je navedeni projektni plan Skupština usvojila prije nekoliko godina.
Novu vodovodnu mrežu sa nestrpljenjem očekuju privrednici i mještani mjesne zajednice Markovac. Vlasnik firme  „Mediteran-inoks“ Pero Mihajlović zadovoljan je činjenicom da radovi na izgradnji novog cjevovoda zvanično počinju.
„Godinama pregovaramo oko novog cjevovoda i evo, napokon smo to dočekali. Raduje me ta vijest, jer ako nema vode, struje i puta, narod se vrlo brzo odseljava“, istakao je Mihajlović navodeći da su do svojih plantaža aronije do sada vodu odvozili cisternama, što je bilo nedovoljno ali i vrlo skupo.
Istog mišljenja je i mještanin Đuro Borić, koji se u Markovcu godinama bavi poljoprivrednom proizvodnjom i stočarstvom.
„Velika je oskudica vode na Markovcu i evo već 35 godina koliko tu živimo, borimo se na razne načine. Skupljali smo kišnicu, crpili vodu iz svog malog vlastitog izvora, međutim, sve je to nedovoljno za bavljenje poljoprivrednom proizvodnjom, zaključio je Borić i dodao da će novi cjevovodi u ogromnoj mjeri olaksati život i rad mještana Markovca.
Radovi na izgradnji vodovodne mreže počeće kroz 15 dana, a rok za završetak radova po ugovoru je šest mjeseci.

 

 

 

Servisne informacije

Arhiva vijesti