Чистоћа и зеленило: Нови распоред одвоза кућног отпада Штампа Ел. пошта

„Чистоћа и Зеленило“ а. д. Челинац од 15. маја 2017. године уводи нови распоред одвоза кућног отпада. Измјенама распореда одвоза мијешаног комуналног отпада приступило се из разлога како би одређеним данима за одвоз комплетне мјесне заједнице општине Челинац биле покривене сервисом сакупљања и одвоза кућног отпада, затим да одвоз кућног отпада у јутарњим часовима крене линијом из насељених мјеста гдје је мање саобраћаја тј. да аутосмећар не сакупља отпад главном улицом када је већа концентрација саобраћаја. Ово предузеће моли грађане да у контејнере за одлагање мијешаног комуналног тј. кућног отпада не одлажу грађевински шут, животињски отпад, бетон, оков намјештаја и друге чврсте материјале. Када у контејнерима заврши чврсти или отпад анималног поријекла, оштећује се хидраулични систем на камиону и долази до озбиљних кварова. У таквим случајевима штета је вишеструка: возило је у квару, предузеће трпи због трошкова неопходних поправки, не врши се редовно сакупљање и одвоз отпада и не празне контејнери који се на тај начин оштећују. Такође, биоразградиви отпад (трава, грање и сл.) затрпава контејнере и беспотребно повећава количину отпада који се одлаже на регионалну депонију.
Позивамо грађане који имају потребу да износе намјештај, грађевински шут, животињски отпад, биоразградиви и сваки други отпад који није кућни да позову на бројеве телефона предузећа (051) 555-035, 555-036 сваког радног дана од 07.00 до 15.00 како би се договорили о термину преузимања наведених врста отпада.

Сервисне информације

Архива вијести