Стипендије за 94 ђака и студента Штампа Ел. пошта

Начелник општине Момчило Зељковић потписао је уговоре о стипендирању са 94 ђака и студента са подручја општине Челинац, за шта ће из буџета општине бити издвојено 80 хиљада марака.
„У 2017. години стипендије ће добити 38 ученика средњих школа и 56 студената разних образовних профила. Износ мјесечне стипендије за ученике је 60 КМ, а за студенте 100 КМ, што значи да су буџетска издвајања за ову намјену већа од прошлогодишњих“, рекао је начелник Зељковић и подсјетио да је свечаном чину потписивања уговора претходила израда квалитетне одлуке о стипендирању која је прошла скупштинску процедуру, расписивање конкурса, рангирање стипендиста од стране комисије и жалбени рокови. Он је додао да је поред 88 редовних стипендија предвиђених одлуком, посебном одлуком начелника додијељено још шест стипендија на основу социјалног статуса.
„То су четири ученичке и двије студентске стипендије, које ће бити финансиране средствима из буџетске резерве“, појаснио је Зељковић.
Говорећи о одабиру занимања, Зељковић је поручио ђацима да приликом уписа на факултет прате потребе тржишта које све више тражи кадрове техничких образовних профила као што су грађевинци, информатичари, електро и машински инжењери, те да је истовремено мања потражња за кадровима педагошког усмјерења.
Међу одабраним стипендистима је и Јована Радосавац, студент пете године Стоматолошког факултета у Бањалуци, која истиче да јој у вријеме тешке економске ситуације овакав вид помоћи од општине много значи у њеном школовању и раду, јер студентска година, како каже, захтијева много новца за литературу, превоз и школарину.
Потписивању уговора са стипендистима присуствовали су и предсједник Скупштине општине Дејан Куртиновић и замјеник начелника општине Милијана Топић.

Исплате
У свом обраћању стипендистима, начелник Зељковић је нагласио да ће већ наредне седмице бити вршене исплате стипендија, како би сустигли предвиђену динамику и превазишли настало кашњење у исплатама.

Сервисне информације

Архива вијести