Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Stipendije za 94 đaka i studenta Štampa El. pošta

Načelnik opštine Momčilo Zeljković potpisao je ugovore o stipendiranju sa 94 đaka i studenta sa područja opštine Čelinac, za šta će iz budžeta opštine biti izdvojeno 80 hiljada maraka.
„U 2017. godini stipendije će dobiti 39 učenika srednjih škola i 55 studenata raznih obrazovnih profila. Iznos mjesečne stipendije za učenike je 60 KM, a za studente 100 KM, što znači da su budžetska izdvajanja za ovu namjenu veća od prošlogodišnjih“, rekao je načelnik Zeljković i podsjetio da je svečanom činu potpisivanja ugovora prethodila izrada kvalitetne odluke o stipendiranju koja je prošla skupštinsku proceduru, raspisivanje konkursa, rangiranje stipendista od strane komisije i žalbeni rokovi.

On je dodao da je pored 88 redovnih stipendija predviđenih odlukom, posebnom odlukom načelnika dodijeljeno još šest stipendija na osnovu socijalnog statusa.
„To su četiri učeničke i dvije studentske stipendije, koje će biti finansirane sredstvima iz budžetske rezerve“, pojasnio je Zeljković.
Govoreći o odabiru zanimanja, Zeljković je poručio đacima da prilikom upisa na fakultet prate potrebe tržišta koje sve više traži kadrove tehničkih obrazovnih profila kao što su građevinci, informatičari, elektro i mašinski inženjeri, te da je istovremeno manja potražnja za kadrovima pedagoškog usmjerenja.
Među odabranim stipendistima je i Jovana Radosavac, student pete godine Stomatološkog fakulteta u Banjaluci, koja ističe da joj u vrijeme teške ekonomske situacije ovakav vid pomoći od opštine mnogo znači u njenom školovanju i radu, jer studentska godina, kako kaže, zahtijeva mnogo novca za literaturu, prevoz i školarinu.
Potpisivanju ugovora sa stipendistima prisustvovali su i predsjednik Skupštine opštine Dejan Kurtinović i zamjenik načelnika opštine Milijana Topić.

Isplate
U svom obraćanju stipendistima, načelnik Zeljković je naglasio da će već naredne sedmice biti vršene isplate stipendija, kako bi sustigli predviđenu dinamiku i prevazišli nastalo kašnjenje u isplatama.