Избори у мјесним заједницама 18. јуна Штампа Ел. пошта

На седмој сједници Скупштине општине Челинац одржаној 28. априла, одборници су усвојили одлуку о расписивању избора за чланове савјета мјесних заједница, према којој је за дан избора одређен 18. јуни (недјеља). Изборе ће провести Општинска изборна комисија, у складу са статутом општине и важећим упутством, а грађани ће путем средстава јавног информисања благовремено бити обавијештени о свим детаљима избора, наведено је у образложењу одлуке. На овом засједању локалног парламента, одборници су уз одређене амандмане усвојили и пословник о раду Скупштине општине Челинац, којим се утврђује организација и начин рада Скупштине, права и дужности одборника, поступак доношења аката и друга питања значајна за рад Скупштине.
Доста одборничке дискусије и пажње привукла је информација о раду челиначког предузећа „Водовод“, као и информација о стању електромреже и проблемима снабдијевања електричном енергијом.
Начелник општине Момчило Зељковић рекао је да је, упркос оптерећености челиначког Водовода дуговањима из ранијег периода, задовољан њиховим радом и услугом, али да је спорна висока цијена воде коју Челинцу испоручује Бањалука.
„Велепродајна цијена према нашим суграђанима је 73 фенинга и тренутно смо у спору око најновијег споразума, који дефинише цијену од 78 фенинга. Такав споразум још увијек није потписан, јер је та цијена неприхватљива за предузеће“, рекао је Зељковић и додао да ће са бањалучким Водоводом настојати договорити задржавање постојеће цијене од 73 фенинга.
Када је у питању информација о стању електромреже и снабдијевања електричном енергијом, Зељковић истиче да се у односу на раније године, у овом предузећу и на терену виде велики помаци.
„Издвојио бих санацију трафо-станице у Бабићима и Бојићима, обимне радове у Дубрави Старој, скоро 900 нових стубова, 28 хиљада метара кабловске мреже, те далековод према Умци и Укрини. Ако се упореди рад пословнице у 2015. и 2016. години, види се да су то озбиљни помаци, а према увјеравању шефа пословнице, такав тренд ће се наставити у 2017. години“, нагласио је Зељковић.
Одборници су готово једногласно подржали ову информацију, задовољни најављеним пројектима које ово предузеће планира провести у 2017. години.
Једногласно је усвојена и информација о раду полицијске станице Челинац за 2016. годину.