Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Obilježavanje Dana pobjede nad fašizmom 9. maja u Banjaluci Štampa El. pošta

U organizaciji Vlade Republike Srpske, Odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova, 9. maja sa početkom u 11 časova, prigodnim kulturno-umjetničkim programom i polaganjem vijenaca biće obilježen istorijski događaj od republičkog značaja „Dan pobjede nad fašizmom“. Centralno obilježavanje ovog događaja biće organizovano u Banjaluci, a počeće formiranjem kolone (10-10.30 časova) koja će se kretati od parka „Petar Kočić“ do Trga palih boraca, gdje će biti održan preostali dio programa. S ciljem obezbjeđenja što veće prisutnosti i odavanja počasti svim poginulim borcima i civilima u Narodnooslobodilačkom ratu 1941-1945. godine, organizatori apeluju na pojedince, odbore i udruženja da u što većem broju uzmu učešće u ovoj manifestaciji.
U Republici Srpskoj ovaj dan biće obilježen nizom manifestacija na kojima će biti odata počast žrtvama Drugog svjetskog rata, u kome je srpski narod učestvovao na strani antifašista, ali i podnio ogormne civilne žrtve, navode organizatori u svom saopštenju.