Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

U Čelincu prikazan film „Spomenko na vječnoj straži“ Štampa El. pošta

Dokumentarni film „Spomenko na vječnoj straži“ autora Mile Savića prikazan je 26. aprila u kino-sali u Čelincu.
Spomenko Gostić rođen je 15. avgusta 1978. godine u Doboju. Ostavši bez oca i majke, kao 14-godišnji dječak, po izbijanju rata u BiH, prijavio se u vojsku i postao najmlađi borac Vojske Republike Srpske.
Hrabro se borio rame uz rame sa straijim saborcima sve do 20. marta 1993. godine, kada je nastradao od granate nedaleko od svog sela Jovići, na planini Ozren. Autor filma, Mile Savić, ističe da je ovim filmom želio da lik i djelo Spomenka Gostića, dječaka heroja, sačuva od zaborava.
„Film je do sada imao 14 projekcija. Ulaz za posjetioce svaki put je bio besplatan, kako bi se što više ljudi upoznalo sa sudbinom malog heroja“, rekao je Savić i dodao da film privlači dosta pažnje, kako kod starije, tako i kod mlađe populacije.
Kako se moglo primijetiti, projekcija u kino-sali ostavila je dubok utisak na čelinačku publiku.
Dokumentarni film „Spomenko na vječnoj straži“ preveden je na ruski i engleski jezik. Za naredni period planirane su projekcije u gradovima širom Republike Srpske, ali i u inostranstvu.

Dragan Cigan
Autor filma „Spomenko na vječnoj straži“ Mile Savić ovom prilikom je pred čelinačkom publikom najavio svoj novi projekat, snimanje dokumentarnog filma o Draganu Ciganu – Čelinčaninu koji je nastradao 2007. godine u italijanskom mjestu Jesolo spasavajući dvoje djece iz mora.