Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Besplatan prevoz u Donju Gradinu 23. aprila Štampa El. pošta

Opština Čelinac obezbijedila je besplatan prevoz autobusima u Donju Gradinu 23. aprila, kada se obilježava Dan sjećanja na žrtve ustaškog zločina-genocida u koncentracionom logoru Jasenovac i njegovom najvećem stratištu.
Polazak autobusa planiran je u 9 časova sa autobuske stanice u Čelincu, a svi zainteresovani građani koji svojim prisustvom žele odati dužno poštovanje stradalim u najvećem stratištu sistema koncentracionih logora Jasenovac treba da se prijave najkasnije do 20. aprila

na sljedeće brojeve telefona: 553-012 (radnim danom od 7 do 15 časova) i 065/441-358 (Dragana Kljajić).

Program obilježavanja:
Spomen-područje Donja Gradina:
11.15 časova – polaganje vijenaca
12.00 časova – parastos i pomen žrtvama ustaškog genocida
13.00 časova – obraćanje zvaničnika

Koncentracioni logor Jasenovac je osnovala i sve vrijeme njime upravljala Nezavisna država Hrvatska. Po načinu ubijanja, jasenovački logor smatra se najmonstruoznijim gubilištem koje je tokom Drugog svjetskog rata postojalo u svijetu. Prema procjenama, u periodu između 1941. i 1945. godine u tom logoru ubijeno je oko 700.000 djece, žena i staraca, najviše Srba, Jevreja i Roma.

Foto: www.srpskacafe.com

 

 

Servisne informacije

Arhiva vijesti