Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Šesta sjednica Skupštine: Usvojen statut opštine, imenovani načelnici odjeljenja Štampa El. pošta

Na šestoj redovnoj sjednici Skupštine opštine Čelinac održanoj 4. aprila, odbornici su usvojili rješenja o imenovanju načelnika odjeljenja Opštinske uprave.
Za načelnika Odjeljenja opšte uprave imenovan je Miroljub Vasić. Na čelu Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti  ostaje Vitomir Kuzmanović, dok će Biljana Stanivuk i u novom mandatu voditi Odjeljenje za finansije. Novi načelnik Odjeljenja za prostorno uređenje i stambeno-komunalne poslove je Sanja Pupovac, a David Derajić imenovan je za načelnika Odjeljenja za inspekcijske poslove i komunalnu policiju. Za vršioca dužnosti direktora Razvojne agencije imenovan je Aleksandar Branković.

Odbornici su usvojili i prijedlog statuta opštine koji je usklađen sa novim zakonom o lokalnoj samoupravi, te izmjene i dopune programa kreditnog zaduženja za projekat hitnog oporavka od poplava.
Načelnik opštine Momčilo Zeljković rekao je da je odluka o izmjenama i dopunama odluke o kreditnom zaduženju po projektu oporavka od poplava bila jedna od važnijih tačaka na ovom zasjedanju lokalnog parlamenta, te da su urađena određena preusmjeravanja sredstava.
“Za modernizaciju puta Ukrina-Vijačani predvidjeli smo 30.000 maraka, a planirali smo i sredstva za modernizaciju ulica Kralja Petra Prvog Karađorđevića, Cara Lazara i Mladena Stojanovića. Takođe, za dvije ulice u naselju Laništa planirali smo po 30.000 maraka. Isti iznos biće preusmjeren za pročišćavanje korita Jošavke, tamo gdje je najpotrebnije da se djeluje”, pojasnio je Zeljković i dodao da je za obnovu parketa u sportskoj dvorani u Čelincu planiran iznos od 50.000 maraka.
Interesantne za diskusiju bile su i odluka o komunalnim taksama i odluka o načinu sakupljanja i odvoženja kućnog i drugog otpada, koje su na kraju usvojene uz određene zaključke i amandmane.
Odbornici su na sjednici usvojili izvještaj o radu načelnika opštine i opštinske uprave za 2016. godinu, kao i izvještaje o radu budžetskih korisnika za prošlu godinu sa finansijskim pokazateljima.
Usvojene odluke blagovremeno će biti dostupne javnosti u rubrici “Dokumenta”, u pdf formatu.

IZJAVE:

- Načelnik opštine Momčilo Zeljkovoć

- Predsjednik Skupštine opštine Dejan Kurtinović

- Potpredsjednik Skupštine opštine Zoran Spasojević

- Odbornik SDS-a Goran Tubak

 

 

Servisne informacije

Arhiva vijesti