Остварена сарадња са Машинским факултетом, на помолу могућност преквалификације и обуке радника Штампа Ел. пошта

Директор Развојне агенције општине Челинац Александар Бранковић и декан Машинског факултета у Бањој Луци Дарко Кнежевић потписали су споразум о сарадњи на којем ће се темељити све заједничке активности везане са развој образовног система и унапријеђење конкурентности привредних капацитета општине Челинац. Споразум је потписан у Челинцу, а овом занимљивом и надасве корисном састанку присуствовали су и замјеник начелника општине Милијана Топић, начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Витомир Кузмановић и професор Машинског  факултета Жарко Милановић. Бранковић је изразио велико задовољство због потписаног споразума, наводећи да ће општини Челинац посебно бити корисни програми обука и оспособљавања радника машинске струке, програми студентске праксе и стипендирања студената, пренос знања и позитивних искустава, као и програми запошљавања.
Декан Машинског факултета Дарко Кнежевић рекао је овом приликом да овај факултет као научна и образовна институција настоји проширити све видове сарадње са локалном заједницом кроз научно-техничку и пословну сарадњу, користећи све расположиве ресурсе. Он је нагласио да је прва активност по споразуму идентификовање предузећа која се баве машинском дјелатношћу и њихових потреба, наводећи да је и проблем и потреба предузетника квалитетна и обучена радна снага.
Потписници споразума организоваће кроз наредних мјесец-два посјету завршних разреда челиначких основних школа тренинг-центру и лабораторији Машинског факултета, како би се ђаци на лицу мјеста упознали са могућностима које нуди ова струка.