Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Ostvarena saradnja sa Mašinskim fakultetom, na pomolu mogućnost prekvalifikacije i obuke radnika Štampa El. pošta

Direktor Razvojne agencije opštine Čelinac Aleksandar Branković i dekan Mašinskog fakulteta u Banjoj Luci Darko Knežević potpisali su sporazum o saradnji na kojem će se temeljiti sve zajedničke aktivnosti vezane sa razvoj obrazovnog sistema i unaprijeđenje konkurentnosti privrednih kapaciteta opštine Čelinac. Sporazum je potpisan u Čelincu, a ovom zanimljivom i nadasve korisnom sastanku prisustvovali su i zamjenik načelnika opštine Milijana Topić, načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Vitomir Kuzmanović i profesor Mašinskog  fakulteta Žarko Milanović. Branković je izrazio veliko zadovoljstvo zbog potpisanog sporazuma, navodeći da će opštini Čelinac posebno biti korisni programi obuka i osposobljavanja radnika mašinske struke, programi studentske prakse i stipendiranja studenata, prenos znanja i pozitivnih iskustava, kao i programi zapošljavanja.
Dekan Mašinskog fakulteta Darko Knežević rekao je ovom prilikom da ovaj fakultet kao naučna i obrazovna institucija nastoji proširiti sve vidove saradnje sa lokalnom zajednicom kroz naučno-tehničku i poslovnu saradnju, koristeći sve raspoložive resurse. On je naglasio da je prva aktivnost po sporazumu identifikovanje preduzeća koja se bave mašinskom djelatnošću i njihovih potreba, navodeći da je i problem i potreba preduzetnika kvalitetna i obučena radna snaga.
Potpisnici sporazuma organizovaće kroz narednih mjesec-dva posjetu završnih razreda čelinačkih osnovnih škola trening-centru i laboratoriji Mašinskog fakulteta, kako bi se đaci na licu mjesta upoznali sa mogućnostima koje nudi ova struka.