Izvještaj sa pete redovne sjednice Skupštine opštine Čelinac Štampa El. pošta

Na petoj redovnoj sjednici Skupštine opštine Čelinac održanoj 9. marta, odbornici Skupštine opštine Čelinac usvojili su Strategiju razvoja opštine za period 2017-2026. godina, a imenovanjem Zvijezdane Đurić za sekretara, okončan je proces formiranja skupštinskih radnih tijela.
"Strategija razvoja opštine, pored budžeta, najvažniji je dokument jedne lokalne zajednice", istakao je načelnik opštine Čelinac Momčilo Zeljković i dodao da su sve političke partije uložile određene amandmane koji su prihvaćeni. Odbornici su donijeli odluku o utvrđivanju osnovice za obračun rente u 2017. godini, prema kojoj prosječna građevinska cijena metra kvadratnog korisne površine na području opštine Čelinac iznosi 567 KM za stambene i poslovne objekte, a 405 KM za proizvodne objekte.
Na prijedlog načelnika opštine Momčila Zeljkovića, odbornici su usvojili odluku da se obračun rente za proizvodne objekte prve i druge zone računa po cijeni treće zone, koja je znatno niža.
Vrijednost boda za obračun komunalne naknade za 2017. godinu za stambene objekte utvrđuje se u iznosu od 0,005 KM, dok za poslovne i proizvodne prostore vrijednost boda iznosi 0,004 KM.
Odbornici lokalnog parlamenta su usvojili Nacrt statuta opštine Čelinac, koji je upućen u javnu raspravu.
Za direktora Javne ustanove Centar za kulturu, fizičku kulturu, obrazovanje i informisanje Čelinac imenovan je Zoran Kuzmanović.
Skupština je usvojila i plan parcelacije putnih prelaza u Grabovcu, kao i izmjenu regulacionog plana dijela centra Čelinca i sportsko-rekreacione zone kada je u pitanju izgradnja crkvene ograde.
Odbornici su izglasali i nacrt pravilnika o dodjeli novčanih sredstava sportskim udruženjima.
Prije početka rada Skupštine odbornici su minutom ćutanja odali počast Siniši Brankoviću, Čelinčaninu koji je nedavno poginuo na brodogradilištu Monfalkone u Italiji.

Izvor: SRNA

IZJAVE: načelnik opštine Momčilo Zeljković