Извјештај са пете редовне сједнице Скупштине општине Челинац Штампа Ел. пошта

На петој редовној сједници Скупштине општине Челинац одржаној 9. марта, одборници Скупштине општине Челинац усвојили су Стратегију развоја општине за период 2017-2026. година, а именовањем Звијездане Ђурић за секретара, окончан је процес формирања скупштинских радних тијела.
"Стратегија развоја општине, поред буџета, најважнији је документ једне локалне заједнице", истакао је начелник општине Челинац Момчило Зељковић и додао да су све политичке партије уложиле одређене амандмане који су прихваћени.

Одборници су донијели одлуку о утврђивању основице за обрачун ренте у 2017. години, према којој просјечна грађевинска цијена метра квадратног корисне површине на подручју општине Челинац износи 567 КМ за стамбене и пословне објекте, а 405 КМ за производне објекте.
На приједлог начелника општине Момчила Зељковића, одборници су усвојили одлуку да се обрачун ренте за производне објекте прве и друге зоне рачуна по цијени треће зоне, која је знатно нижа.
Вриједност бода за обрачун комуналне накнаде за 2017. годину за стамбене објекте утврђује се у износу од 0,005 КМ, док за пословне и производне просторе вриједност бода износи 0,004 КМ.
Одборници локалног парламента су усвојили Нацрт статута општине Челинац, који је упућен у јавну расправу.
За директора Јавне установе Центар за културу, физичку културу, образовање и информисање Челинац именован је Зоран Кузмановић.
Скупштина је усвојила и план парцелације путних прелаза у Грабовцу, као и измјену регулационог плана дијела центра Челинца и спортско-рекреационе зоне када је у питању изградња црквене ограде.
Одборници су изгласали и нацрт правилника о додјели новчаних средстава спортским удружењима.
Прије почетка рада Скупштине одборници су минутом ћутања одали почаст Синиши Бранковићу, Челинчанину који је недавно погинуо на бродоградилишту Монфалконе у Италији.

Извор: СРНА

Изјаве: начелник општине Момчило Зељковић