Опрезно приликом паљења отпада и корова Штампа Ел. пошта

Из челиначке цивилне заштите и ватрогасне јединице упозоравају становништво да се приликом прољећног уређења суздрже од неконтролисаног паљења ватре на отвореном простору, јер свака непажња може да изазове несагледиве посљедице по материјална добра и људе.
Ово упозорење односи се на власнике домаћинстава, како у сеоским и приградским, тако и у градским, гдје постоји реална опасност од пожара због несмотреног и неконтролисаног паљења отпада. Посебан опрез је потребан приликом извођења радова на мјестима која су у близини насеља или шумских газдинстава, док грађани треба да воде рачуна и о одлагању кућног отпада у контејнере. С обзиром да је пред нама љетни период и вријеме излета у природи, из ватрогасне јединице савјетују да приликом роштиљања, прије свега, треба обезбиједити локацију на којој постоји могућност неконтролисаног ширења ватре. По завршетку роштиљања, ватру треба у потпуности загасити и не напуштати мјесто све док у потпуности нисте сигурни да је ватра угашена
Надлежне службе ће у наредном периоду, у оквиру редовних, обављати и превентивне активности у циљу спречавања пожара и смањења ризика од могућих пожара. Једна од првих активности је штампање брошуре са кратким упутствима у случају пожара, која ће бити подијељена у свим мјесним заједницама. Иста ће бити доступна и на интернет страници општине у ПДФ формату.
Подсјећамо, током 2016. године челиначки ватрогасци имали су 42 интервенције, од чега девет на гашењу шумских пожара, 10 пожара на објектима и 23 интервенције из категорије „остале“.