Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Civilna zaštita Čelinac: Vodostaji u opadanju, situacija pod kontrolom Štampa El. pošta

Zbog obilnih padavina kroz prethodna 24 časa, rijeka Jošavka je sinoć izlila iz korita cijelom svojom dužinom i poplavila najmanje dva stambena objekta i veći broj pomoćnih objekata u mjesnim zajednicama Jošavka, Štrbe i Čelinac. Prema riječima komandira čelinačke jedinice civilne zaštite Milovana Ćosića, najkritičnije je bilo u Grabovcu, te zaseocima Modići i Bojići.
„Zbog izlijevanja vode u naselju Bojići, saobraćaj na regionalnom putu Čelinac-Prnjavor bio je prekinut nekoliko časova.

Jedinica civilne zaštite svo vrijeme je bila u pripravnosti, boravila u ugroženim područjima i nastavila dežurstvo tokom noći. Na svu sreću, vodostaj Jošavke je počeo opadati i trenutno ne prijeti stambenim objektima, iako je i dalje ova rijeka van svog korita“, rekao je Ćosić i dodao da nije bilo potrebe za proglašenjem vanredne situacije.
On je naglasio da je istovremeno rijeka Vrbanja svo vrijeme u svom koritu i da nema opasnosti od njenog izlijevanja.
Kada su u pitanju potoci, u civilnoj zaštiti navode da je potok Gozna isplavio, ali da nije ozbiljnije ugrozio stambene i pomoćne objekte.
Iako je situacija sa vodostajima na području opštine Čelinac pod kontrolom, jedinica civilne zaštite, vatrogasna jedinica i štab za vanredne situacije su u stanju pripravnosti.
Saobraćaj na regionalnom putu Čelinac-Prnjavor, u mjestu Bojići, odvija se jednom kolovoznom trakom.
Ovom prilikom obavještavamo stanovništvo čiji su objekti poplavljeni da štetu mogu prijaviti na broj telefona: 553-054 (Slaviša Blaženović) ili u pisanoj formi predati na protokol (šalter-sala u zgradi Opštinske uprave).
Kontakti za pomoć: 122 – policija, 121 – centar za obavještavanje, 124 – hitna pomoć, 553-032 – civilna zaštita opštine Čelinac.

 

 

Servisne informacije

Arhiva vijesti