Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Dječiji vrtić "Neven": Nada Blam zabavljala mališane Štampa El. pošta

Tekst i foto: JU Dječiji vrtić "Neven"
Prvakinja Beogradskog Narodnog pozorišta, Nada Blam, izvela je u srijedu, 01. marta, 2017. godine predstavu pod nazivom „Zdrav Život“, za djecu našeg vrtića.
Radi se o interaktivnoj predstavi u kojoj je poznata glumica aktivno učestvovala sa djecom. Sadržaj predstave je humorističnog karaktera, a nastao je po osavremenjenom tekstu Branislava Nušića "Naša deca".

Nada Blam je diplomirala na Fakultetu dramskih umjetnosti u Beogradu. Glumila je u brojnim pozorišnim predstavama, ali i u kultnim  domaćim filmovima, kao što su: Sekula se opet ženi, Balkan ekspres 2, Ćao inspektore 2 i 3, a imala je zapažene uloge i u mnogim serijama kao što su Vruć vetar, Selo gori, a baba se češlja i druge.
Poznata je po sinhronizovanju crtanih filmova koji su se emitovali na Televiziji Beograd početkom 1990-ih godina. Davala je glas Olivi (Mornar Popaj), Ejpril i Irmi (Mladi mutanti nindža kornjače), Rečetu, Skajvorpu i Spajku (Transformersi).
Reakcije djece su bile zaista impresivne, jer je glumica Nada Blam uspostavila s njima sjajnu komunikaciju i gotovo da nije bilo djeteta koje na njen poziv, nije željelo da joj se pridruži na bini.
Tako su neki od mališana glumili muža, ženu, sestru, a neki članove orkestra, dok su pojedini glumili roditelje. Duhoviti zapleti koji su se provlačili kroz predstavu pokazali su kako djeca doživljavaju komunikaciju u porodici i društvu i koliko se identifikuju s nama.
“Mališani su bili fantastični. Jako lijepo su prihvatili predstavu i pokazali da su željni kulturnih dešavanja. Predstava je imala za cilj da na duhovit način usmjeri djecu u dobrom pravcu. Nije dovoljno pažnje posvećeno jednom od najvećih komediografa sa ovih prostora, Branislavu Nušiću, i nadam se da sam djeci provukla kroz uši njegovo ime i da će ga nakon ove predstave početi više zanimati za ovakve i slične sadržaje”, rekla je Nada Blam.
Sa predstavom “Zdrav život” proteklih sedmica je bila na turneji po Republici Srpskoj, a na kraju je posjetila i JU Dječiji vrtić „NEVEN“ ČELINAC, čime je ovu turneju i završila.
Predstava je za mališane bila besplatna, a sve troškove su snosila preduzeća   Mediteran Inox  i MaXcomerc iz Čelinca, te im se ovim putem zahvaljujemo.


 

Servisne informacije

Arhiva vijesti