Opština Čelinac - Zvanična internet prezentacija administrativne službe

Radan Radić najbolji sportista Čelinca u 2016. godini Štampa El. pošta

Kapiten Fudbalskog kluba "Čelinac" Radan Radić je, prema odluci stručnog žirija, najbolji sportista opštine Čelinac za 2016. godinu. Svojim iskustvom, znanjem i ponašanjem na terenu dao je ogroman doprinos plasmanu ekipe u viši rang takmičenja.
"Ova nagrada je djelo i mojih saigrača, jer bez njih teško da bi ostvario postignute rezultate u prošloj godini", rekao je Radić i dodao da su ambicije FK "Čelinac" u tekućoj sezoni plasman u sredinu tabele.

Nagradu najuspješnijem sportisti uručio je načelnik opštine Čelinac Momčilo Zeljković, generalni pokrovitelj ove manifestacije.
"Sportisti su najbolji ambasadori naše lokalne zajednice, to su pokazali nebrojeno puta i vjerujem da će nastaviti da promovišu opštinu i u međunarodnim okvirima", istakao je Zeljković i naglasio da lokalna zajednica iz opštinskog budžeta redovno izdvaja finansijska sredstva za sportske kolektive i pruža podršku u izgradnji sportskih objekata.
Najuspješniji sportski kolektiv je Omladinski rukometni klub "Čelinac", koji bilježi odlične rezultate u mlađim uzrasnim kategorijama.
Posebna priznanja za afirmaciju sporta van opštine Čelinac su dobili rukometaš Aleksandar Damjanović i igrač malog fudbala Srđan Ivanković, kao i Udruženje sportskih ribolovaca za nemjerljiv doprinos sportu i očuvanju životne sredine.
Nagrade za najperspektivnije sportiste pripale su Davidu Prodanoviću, članu fudbalskog kluba "Šnjegotina" i Ani Pejaković, rukometašici Rukometnog kluba "Dubica".
Titulu najboljeg mladog sportiste ponio je igrač Kluba malog fudbala "Čelinac" Dalibor Todorović, za najboljeg veterana proglašen je igrač malog fudbala Miroslav Modić, dok je najbolji sportski radnik član Upravnog odbora FK "Čelinac" Željko Kutić.
Načelnik opštine Čelinac Momčilo Zeljković je donio posebnu odluku kojom je nagrađen FK "Šnjegotina" za nesebičan doprinos razvoju i afirmaciji sporta u ruralnom području.
Manifestacija izbora najboljeg sportiste opštine Čelinac održana je u sportskoj dvorani, a u zabavnom dijelu programa nastupio je muzičar Darko Mitrović.

 

Tekst: Slobodan Petrović, SRNA