Izvještaj sa 4. sjednice Skupštine opštine Čelinac Štampa El. pošta

Na 4. redovnoj sjednici Skupštine opštine Čelinac održanoj 2. februara, odbornici su usvojili Nacrt strategije razvoja opštine Čelinac za period 2017-2026. godina, čime je ovaj dokument upućen u proceduru javne rasprave.
Nakon provedene procedure tajnog glasanja u okviru druge tačke dnevnog reda, za potpredsjednika Skupštine opštine izabran je Zoran Spasojević iz DNS-a, čime je kompletirano skupštinsko rukovodstvo.

Na ovom zasjedanju lokalnog parlamenta utvrđena je odbornička naknada u iznosu od 376 KM, usvojene odluke iz domena stambeno-komunalnih djelatnosti, kao i program tekućeg održavanja lokalnih i nekategorisanih puteva i program održavanja objekata zajedničke komunalne potrošnje za 2017. godinu.
Odbornici su usvojili i program rada budžetskih korisnika za 2017. godinu sa finansijskim pokazateljima, izuzev Razvojne agencije, jer je ta tačka povučena sa dnevnog reda.
Za potrebe izrade izmjene dijela regulacionog plana „Dijela centra Čelinca i sportsko-rekreacione zone“ od strane Skupštine imenovan je petočlani savjet.

Izjava - načelnik opštine Momčilo Zeljković

Izjava - predsjednik Skupštine opštine Dejan Kurtinović